Елате и се забавлявайте в този магически свят!

Бялата пещера

Share
    Laila Archer
    Директор

Брой мнения : 498
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

Описание на героя
    Описание на героя:

Бялата пещера

Писане by Laila Archer on Сря Юни 25, 2008 7:41 pm

Наричаха я бялата пещера, защото беше целогодишно покрита с лед и сняг. Вътре беше необичайно топло - както във всяка друга част на градината , така и тук магията не спираше да действа.
    Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Re: Бялата пещера

Писане by Laila Archer on Вто Сеп 02, 2008 4:44 pm

Лейла беше радостна, че най-накрая има малко почивка - беше си откраднала няколко свободни дни в края на ваканцията. Шоколадовият свят - едно от най-посещаваните места от по-малки деца беше привлякло вниманието й с Бялата пещера.
    Влезе, и дори не потръпна - наистина беше топло вътре. Направи няколко крачки и се огледа - беше сама. Отиде в самият център на пещерата и нашепна няколко думи. После погледна нагоре. Усмивка се изписа по лицето й.
    -Уингардиум Левиоса! - ясно каза тя и някакъв пръстен политна във въздуха. Тя го улови и го огледа - беше абсолютно същия, като този на ръката й. Доволна, тя върна копието горе, и отново изрече думите. Нищо сякаш не се бе случвало. Още нямаше никого. За това реши да се поразходи и да огледа пещерата, доволна, че абсолютно никой не я бе видял.
    Bella Trinity
    Възрастен

Брой мнения : 48
    Раса : Магьосница
    Registration date : 01.09.2008

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Bella Trinity on Вто Сеп 02, 2008 5:12 pm

Какво,по дяволите правеше в Шоколадовия Свят ? Това,което я бе привлякло бе Бялата Пещера. Топъл студ. Да се любуваш на красотата на снега,без да потръпнеш. Чувството определено се стори приятно на Бела. Отметна косата си назад ... искаше да се наслади колко приятна може да е самотата,когато я изпитваш рядко.
    - Де да можеше винаги да е така тихо - промърмори си под носа и чак сега направи първата в крачка в на пръв поглед празното помещение. Стъпките й не се чуха въобще,бяха меки и безшумни,като на вълк. Отметна косата си назад и огледа по-подобробно. Мисълта за самота изчезна. Вече имаше някой вътре. Скръсти ръце и любопитство изпълни съзнанието й.

Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Laila Archer on Вто Сеп 02, 2008 6:19 pm

Лейла бързо долови чуждото присъствие.
    -Не вярвах да ви видя тук, госпожице Тринити.
    -И, аз вас, Лейла Арчър.
    -Е какво ви води насам, Бела? Не съм те виждала от доста време...- попита Арчър и се усмихна.
    Скоро не беше виждала други възрастни, освен Дженифър Лейн, всички преподаватели си бяха взели почивката, която им се полага. И се радвашше, че ще поговори с Тринити, отдавна се бяха запознали, но оттогава до сега не бяха се виждали нито веднъж, така че не се познаваха много, много...
    Bella Trinity
    Възрастен

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Bella Trinity on Вто Сеп 02, 2008 8:49 pm

- Води ме поривът на вятъра,на който очевидно му е забавно да си играе с листата - Усмихна се Валари и погледна небрежно ноктите си. - Където има спокойствие за мен и глутницата,там съм аз. - Очите й се спряха върху лицето на Лейла и блеснаха предизвикателно. Отдавна не се бяха виждали и не можеше да каже,че я познава добре,но обичаше и чужда компания,стига да й е приятна,а Арчър досега не я беше издразнила по никакъв начин. Не бе водила контакти с никой от тукашните,съвсем скоро бе пристигнала и нямаше време за безсмислени разговори,но сега чуждата компания щеше да й се отрази доста добре.

Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Laila Archer on Вто Сеп 02, 2008 11:13 pm

Лейла Арчър се усмихна.
    -Още от малка се разхождаш с вълци нали? - попита тя с благ тон.
    -Мхм. - тихо отговори Валари.
    Лейла се огледа наоколо, заля я меката светлина от бялата пещера, отново.
    -С какво се занимаваш, след като напусна училище, Валари? - попита директорката, без да се обръща към другата жена.
    Bella Trinity
    Възрастен

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Bella Trinity on Вто Сеп 02, 2008 11:22 pm

- Заминах - Отвърна Бела и погледна нервно зад себе си,все още скръстила ръце.
    - Накъде ?
    - Не беше от голямо значение. Исках да опозная света. По-точно тези в него. Елфи,феи,русалки,вампири,джуджета,енти,върколаци,хора,всичките. Смятам ги за по-интересни от призоваването на демони - Изпуфтя. - И не мога да кажа,че не съм си прекарала добре. И вечно с вълците. И накрая ... пътят ми мина оттук и явно ще спра пътуванията си за известно време. Малко уют ще ми се отрази добре. А ми ти,Лейла ? Какво направи,след каот завърши ?

Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Laila Archer on Чет Сеп 04, 2008 8:26 am

Лейла присви очи за момент. После устните й се извиха в усмивка.
    -Аз станах директорка в училището за магия и вълшебство тук... Там където си завършила. Сега децата са под ръководството и закрилата на двете ни с Лейн. - отвърна тя. - Станах и преподавателка по отвари...
    -Бях чувала че ти се оттдават от малка.
    -Ами да... усмихна се тя.- Приятно е и ми се отдава, надали се изисквва повече. Валари значи всемогъща, нали? - отново върна благият си тон Арчър и камъкът на пръстена блесна, отразявайки малкото слънчева светлина, която проникваше тук.
    После направи няколко крачки и заоглежда една ледена статуя, която се извисяваше на съвсем малко от нея разстояние.
    Bella Trinity
    Възрастен

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Bella Trinity on Чет Сеп 04, 2008 8:38 am

- Значи не съм била единствената,която се интересува от древния език - Усмихна се Бела и прокара пръсти през косата си. - Когато бях сред елфите,едно малко момче ме нарече така. Никой и не разбра защо,но аз лично си го харесах.- Изведнъж инициалите до едното й око започнаха да излъчват леко сребърно сияние. - О,не,пак започна.
    - Не го ли контролираш ти ?
    - Много рядко. Сега търси енергия. Никога не мога да се разхождам сред мъгълите така,по дяволите - Тринити намръщено намести един кичур точно върху буквите,така че да не се набиват на очи. - Но да се върнем към разговора. Отвари,казваш .... а поне доволна ли си от живота,който водиш ?

Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Laila Archer on Чет Сеп 04, 2008 4:48 pm

Лейла тихо въздъхна и отметна кичур коса от лицето си. Доволна от живота си... От частта, за която всички знаеха, или трябваше да включи и годините, в които се "губеше в сенките". А може би само те бяха живота й.... Присви очи леко и се опита да се усмихне. Накрая реши, да отговори, смятайки само това, което булшинството от магьосниците знаеха.
    -Имам хубава работа, а веднага, след като прекратя тук, мога да се върна като аврор в министерството, нор... - тя спря. - Не ми остава много време за личен живот, но все пак се намира.
    -Може би имаш приятел, или дори съпруг, дете?
    -Не, нямам съпруг и деца. - усмихна се тя.
    После се обърна към Бела.
    -LF... - замислено изрече тя.
    "Дали значи каквото си мисля" - премина през ума й.
    -Какво значат тези букви? Някакви инициали, предполагам?
    Bella Trinity
    Възрастен

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Bella Trinity on Чет Сеп 04, 2008 4:55 pm

- Имах си ги още в училище и преди това - Бела погледна събеседничката си учудено,но явно постоянните кичури пред лицето й,обикновено гледащо втренчено някоя книга или разнообразните прически бяха прикрили това.- Както и да е- Усмихна се добродушно. - Значат Live Forever,това вече със сигурност знаеш какво значи. И ... може би са едно от най-странните неща,които притежавам,дори и елфите не успяха с точност да ми обяснят силата на знака и кога се проявява,объркана история като цяло. - Отново се усмихна и погледна небрежно едното си рамо.

Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Laila Archer on Съб Сеп 06, 2008 9:04 am

-Аха. Вечен живот... - тихо прошепна тя, и думите й отекнаха из снежнобелите дълбини на топлата магична пещера. - Той е присъщ на вампири и елфи. - усмихна се, сякаш казваше нещо ново, въпрки, че знаеше, че за Валари това беше отдавна известен факт.
    Погледна към дясната си ръка небрежно, после отново върна съсредоточен поглед над Бела.
    -Госпожица Тринити може би е решила да потърси работа из тези земи, или ще продължава своето пътешествие към непознатите места на планетата, придружавана от своите вълци?

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Bella Trinity on Съб Сеп 06, 2008 9:11 am

- За първи,а нищо чудно и последен път смятам да се задържа за по-дълго време от обичайното. А може и да намеря основателни причини да остана - Прокара ръка през врата си,като очите й продължаха да наблюдват всички движения на Лейла. - Но вълците си вървят комплект с мен - Усмихна се леко дяволито и в очите й се прочете нещо подобно на ... щастие ? Не можеше да се определи точно. Бела много рядко показваше емоциите си. Заобиколена от сняг,излъчващ топлина тя само примигна и отново се ухили на събеседничката си.
    - Да оставим работата настрани,а как госпожица Арчър прекарва свободното си време ? Щом е директор,едва ли е много,но го има,предполагам ?

Laila Archer
    Директор

Описание на героя
    Описание на героя:

Писане by Laila Archer on Сря Сеп 10, 2008 9:37 pm

-Намира се мъничко - засмя се директорката. - Обикновено си правя такива обиколки, като сега. И аз, като вас обичам да пътувам, но работата ми, или поне сегашната не позволява. - сви ръмена тя. - Иначе добре, че и на директорите понякога им се налага да ходят, насам-натам, вярно, рядко, но все пак... - Лейла замълча. - Е толкова за мен. Бела къде смяташ да живееш, заедно със своите вълци? Надали ще можеш да си вземеш апартамен в центъра на Линдон например, заради тях.... - сви очи Арчър.

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: Чет Май 24, 2018 9:32 pm