World of Magic

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елате и се забавлявайте в този магически свят!


2 posters

    Кристофър

    Christopher Pure
    Christopher Pure
    Възрастен


    Брой мнения : 27
    Age : 34
    Раса : Човешка
    Registration date : 19.04.2009

    Кристофър Empty Кристофър

    Писане by Christopher Pure Пон Апр 20, 2009 11:13 am

    Мъжът отказа да запише информацията в бланките. Предпочиташе да я разкаже. Така се озова в малка дървена къща насред нищото, край Шоколадоните долини. Влезе вътре и запали печката. Седна на масата и извади големия куп с документи. Запреглежда ги и зачака. Не след дълго дойде качулата фигура. Настани се на стол до камината и зачака мълчеливо.
    -Да започвам, нали? - подсмихна се "домакина". - Казвам се Кристофър,
    Pure се е преврнало в нещо като фамилия, но всъщност е само прозвище - никога за нищо не са ме хващали. На 27 години съм . - прегледа листите нататък, за да види какво още трябва да обясни. - Висок съм 189, със светло кестенява коса и небесно сини очи. Атлетично, поддържано тяло. Спортувам, отлична физическа форма. Много издръжлив и доста силен. Умея да летя. с метла. Нерегистриран зоомаг, но за това по-нататък.
    Направи кратка пауза, в която сипа на новодошлия бирен шейк и му го поднесе.
    -Нататък.. Семейство - познавам само сестра си - Бела Джоунс - вече има съпруг и дете, родителите ми, и да са живи, и да не са, не ги познавам, а вече нямам и желание да се запознавам. Говори се, че кръвта им е била чиста. Предполагам, че имам и доста други роднинини. А характера.. Когато ме види човек си мисли, че съм тих и спокоен, когато започна да говоря - мигом си променят мнението.. Всеки има различно мнение а мен, всеки мисли за различен човек.. Умея "да си сложа маска" и да я нося колкото дълго е нужно. Един път съм добродушен, дръг път - коравосърдечен. Не се старая да говоря само това, което другите искат да чуят. През живота си съм имал само един господар, освен себе си. Не обичам да се подчинявам, а наказанията ме надъхват още повече. Успявам лесно да внуша страх или спокойствие у другите. Доблестен, казват другите че съм, също и благороден, надали са далеч от истината. Преценям добре хората с които си имам работа. Много наперен, с огромно самочувствие и чувство за хумор. Трудно раним духовно. Друго.. за момента не се сещам.
    -Историята е важна също. - промълви качулатия, допивайки си шейка.
    -Добре. - отвърна Кристофър и се облегна назад. - Имам много за разказване. Първия ми ясен спомен е когато бях на четири. Навън валеше, а аз бях в голяма празна стая. Стоях там и чаках нещо да се случи. Незная колко време съм чакал, но накрая една жена дойде и ме отведе в друга стая, беше много по-малка и добре подредена. Вътре стояха четирима човека и си приказваха. Попитаха ме как се казвам. Казах им името си и те само се засмяха. Казаха ми, че оттук нататък ще живея тук, в голямото имение. Така и стана, години на ред заедно с Фобос, момче на моите години, вършеехме всичко наред. На десет ме преместиха, незная защо, но решиха, че ще ме обучават на различни изкуства и езици. Връщах се от време на време в Имението, когато ми разрешаваха.Както на магичното, така и на бойното. Сега мога да стрелям с лък. Зная елфически донякъде. Незная как разбраха за дарбата ми - да чувствам чуждите емоции и съпреживявам болката им - това прави техния товар по-лек. Но все още мога да съпреживявам чуждите страхове и разочерования и радости, както и просто да усещам чувствата. Но никога не съм можел да чета мисли. След дълги години обучение, за което съм положил клетва да не разказвам, ме пуснаха. Казаха ми да правя каквото пожелая, докато не ме повикат отново. Исках да обиколя света. Две години правех само това, обикалях и се запознавах с различни хора, бяхме двамата с Фобос. Една нощ решихме, че и ние ще сме зоомагове, след странно състезание, по време на пиянска вечер в кръчмата на крайпътно ханче. Намерихме всичко необходимо и.. не се гордея с тази си постъпка особено. -засмя се неловко Кристофър.
    -Няма значение. - отвърна качулатия.
    -Добре де, превръщам се в рис. Да, онези, прилични на котки със заострени очи. - отвърна на лекото подхилкване. - Има и още, но.. нужно ли е?
    -Разкажи ми любовния си живот.
    Кристофър се засмя искрено.
    -Добрее. Красив съм, не си ли личи? Жените ми се лепят без аз да го желая. Е освен срамежливите - те се плашат от малко страховития ви вид. За пръв път имах интимни контакти с момиче на 19, още в Имението. Бях се върнал за седмица там. Имаше една много красива чистачка на 22. Мисля, че е ясно какво се е случило? Или искаш подробности за Еле.
    -Не, не искам. Покажи ми ако имаш някакви белези.
    -Добре. Това, на гърба ми е от едно сръжение с мечове. Не може да се премахве белега, ама е красив. Обецата на лявото ухо си я сложих, като бях на 14, Фобос се бъзикаше, че ме е страх. Разказах за умението ми да съпреживявам чужда болка. Друго... Не мисля, че искам да ти разкажа сега.

    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кристофър Empty Re: Кристофър

    Писане by Jennifer Lain Пон Апр 20, 2009 11:40 am

    Одобрен

      Similar topics

      -

      В момента е: Чет Мар 28, 2024 9:54 pm