World of Magic

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елате и се забавлявайте в този магически свят!


2 posters

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Съб Юни 14, 2008 6:54 pm

    Лейн бе дошла тук за да се порадва на гледката и за да намери спокойствие. Е, имаше и друга причина - среща със стар приятел. Разбира се, с нея можеха да се виждат из училището, но напоследък все по-рядко им се случваше. Всяка бе отнесена от своята работа и от своите дела. Днес обаче бе изключение. Днес случаят бе спешен.
    Дженифър се огледа - Лейла все още я нямаше, и тъкмо за това тя реши да се порадва на гледката. Наоколо бе наистина красиво, да не говорим, че времето бе по залез слънце. Лек ветрец развяваше лъскавата й черна коса, а ведрите й сини очи изглеждаха странно тъжни. Но все пак тя се усмихна - не всеки ден се случваше да видиш такава прекрасна гледка. Тогава зад гърба й се чу шум и тя се обърна...



    ПП. Да се знае - РП-то е затворено, само за мен и за Лейла Арчър не е.



    Последната промяна е направена от Rock Baby на Пон Юни 23, 2008 9:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Нед Юни 15, 2008 7:35 am

    Лейла бе разбрала, че Дженифър искаше да поговори с нея за това бързо се бе отправила насам. Какво ли можеше да иска нейната дългогодишна приятелка и колежка?
    -Професор Лейн! - извика тя, когато забеляза, че няма ученици наоколо, продължи - Дженифър, какво има? Да не би да се е случило нещо?
    Докато чакаше отговор на въпроса си, Арчър огледа природата. НАистина този път залеза бе красив, прекрасен, но вътре в себе си Лейла знаеше, че Лейн я бе извикала не за да си поговорят за природните красоти наоколо....
    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Нед Юни 15, 2008 9:24 am

    Лейн се обърна.
    -Здравей, Лейла.
    -Какво има? - попита другата жена.
    -Знаеш какво ... злото се пробужда отново. Училището и учениците са в опасност. Имам приятели в тези среди и те ме снабдяват редовно с информация. Обаче знам, че ти имаш повече и можеш да се сдобиеш с много по-добра и сигурна информация от мен в момента...
    Лейла кимна, но Джесика не бе свършила и затова тя я остави да продължи.
    -Но не това е причината да те извикам тук. - още едно кимване от страна на Арчър - досетила се бе.
    -Извиках те, защото трябва да защитим училището. Не можем да го защитим от учениците, които не са на светлата страна, но можем предпазим всичко наоколо с малко старание. Трябва да създадем най - силните защити около училището.
    -Но аз си мислех, че това вече е направено... още от създаването му. - Арчър гледаше проницателно, не изглеждаше объркана, просто съобщаваше факт.
    -Да, в известен смисъл. Най-добрите, известни тогава. От създаването му досега не са се прибавяли нови защити, само са се поддържали старите. Според мен е време това да се промени.
    Дженифър извади една дебела книга от чантата, която носеше. Книгата бе стара и опърпана, а заглавието едва се четеше, но си личеше, че буквите са от злато - "Защитна магия и нейните приложения".
    Арчър повдигна вежда, а Лейн обясни:
    -Това е оригинално издание, страшно е стара и е изключително рядка. От личната ми колекция е, даже в библиотеката я няма.
    -Но защо трябва точно сега да увеличаваме защитите? - попита Лейла - Училището винаги е било на подбив от черни магьосници, като изключим времето, когато Блекроуз е живял в замъка ...
    -Да, но сега имаме друг Блекроуз тук, нали? И то не един от тези, които черните магове биха защитавали, защото е един от тях. Имаме Блекроуз, но от другия отбор... От нашия отбор.




    Последната промяна е направена от Rock Baby на Пон Юни 23, 2008 9:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Нед Юни 15, 2008 10:13 am

    Лейла тръсна глава. Стоеще пред едниствената, която освен баща й знаеше, че фамилията й е Блекроуз, но не знаеше, дали има нещо общо с Кристофър Блекроуз.
    -Чисто съвпадение. - възпротиви се тя.
    Лейн се засмя от сърце, явно беше проучила въпроса. Или поне знаеше нещо, а може би чисто предположение?
    -Професор Лейн, - започна сериозно Лейла. - Вашите фантазии че аз съм наследничката на Кристофър Блекроуз ме убиждат... Мислех че се познаваме от достатъчно време Дженифър, че да разбереш, че това е плод на твоите фантазии.
    -На пръстите на едната си ръка мога да преброя хората с тази фамилия сега - ти и баща ти. А едно е сигурно живи наследници на Кристофър Блекроуз има.
    Лейла не загуби проницаемия си вид, но вътре в себе си се подразни малко на упоритостта на приятелката си.
    -Мисля, че сега е по-важно да защитим създаденото от предците ни, не да си фантазираме дали кръвта Кристофър Блекроуз всъщност тече и в моите вени или не. В момента има затишие.... преди бурята. Нека го използваме пълноценно, бях си позволила да сложа една от защитите, ето тази - и посочи една от страниците в книгата. - При идването си. - каза го с надеждата това да отклони Лейн от разпита за наследника на дома Блекроуз.
    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Нед Юни 15, 2008 1:23 pm

    Дженифър се засмя отново.
    -Тази я имаме вече. Виж, дай да зарежем защитите ... Все още, както каза, можем да се възползваме от затишието. Истината е, че те извиках, за да поговорим за фамилията ти. Знам, че ти си мислиш, че можеш да ме заблудиш, че нямаш нищо общо с дома, но това е абсолютно невъзможно за момента.
    Лейла изглеждаше непроницаема, поне на пръв поглед и за човек, който не я познава. Но Лейн я познаваше от много време и забеляза, че лицето на приятелката й е притеснено.
    -Не го казвам, за да те разстройвам, нито за да те заплашвам или изнудвам, мисля, че се познаваме достатъчно добре за да знаеш това. Мисля, че знаеш също, че няма да кажа на никой ... просто искам това да спре.
    -Кое да спре? - попита Лейла.
    -Това - ти и аз да се правим, че не знам или не подозирам нищо за връзката ти с Блекроуз.



    Последната промяна е направена от Rock Baby на Пон Юни 23, 2008 9:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Вто Юни 17, 2008 12:06 pm

    Мракът бавно обгръщаше фигурата на Лейла, а също и тази на Дженифър. Луната бързо напредваше из нощното небе, слънцето вече се бе оттеглило за своята почивка. Вятарът носеше уханието на чиста вода от езерото.
    Лейла направиняколко крачки. Знаеше, че някога този разговор така или иначе щеше да се проведе. Присви леко очи, за да може да види съвсем ясно как и приятелката й бе направила същото.
    -Дженифър, твърдоглава както винаги. - засмя се Лейла и за момент и двете се разсмяха. - Каза че единственото време, в което нашето училище е било в безопастност от черни магьосици е било, когато Кристофър Блекроуз е бил тук... Сега определяме случващото се като затишие преди буря... - устните й се извиха в горчива усмивка. - А ти си решила, да се разровиш по-надълбоко... Казваш че имаш една Блекроуз, тук, отново, само че този път от твоя отбор. - същите думи, само че казани от Лейла, на от Дженифър прозвучаха странно на Лейн, или поне така изглеждаше.
    -Дори и да съм какво от това? - попита напълно сериозно Арчър, без да отрича или потвърждава теорията на Дженифър.
    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Вто Юни 17, 2008 3:12 pm

    -Какво от това ли?! Та ти имаш ли идея че половината от черните магьосници - а именно половината която се нарича така с право, а не онези вятърничави подръжатели - се опитват да те убият?! Ще се опитат и да унищожат училището ... множество пъти.
    -Докато сме тук - продължи Дженифър - учениците са в безопасност, поне донякъде. Но... знаеш, че аз изчезвам за около седмица на няколко месеца и това просто не мога да го избегна...
    -А ти всъщност къде ходиш тогава? - погледна я въпросително Лейла.
    -Сега няма значение. ... а ти също понякога ти се налага да изчезнеш. Все някога това ще се случи по съвпадащо време и... бум!
    -Не смяташ ли, че учениците ще могат да се защитят и сами? - попита я Арчър.
    -Смятам и не съм се съмнявала и за минута, но ... все пак е различно. Те всички са първокурсници, колкото и да е...



    Последната промяна е направена от Rock Baby на Пон Юни 23, 2008 9:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Пет Юни 20, 2008 9:36 am

    -Значи знеиш за съществуването на Селена Блекроуз.. - промълви едва чуто Лейла.
    Дженифър кимна. Устните й се изписаха г доволна усмивка. Тя погледна към Лейла.
    -Арчър е ниво на работа с лък, при елфите.
    -Да, точно така. - смхтна се ЛЕйла. - Най-доброто възможно.
    -ТИ СИ СЕЛЕНА БЛЕКЛОУЗ?!?
    Лейла кимна. Усмихна се. После заговори:
    -По-тихо, ако може. Не се тревожи, не са много онези които искат да ме убият...Да, могъщи са, спор няма - допълни тя при физиономията на ЛЕйн. - Сега, мисля че е време да ми направиш услуга... Знаеш за какво говоря, няма да кажеш никому... Ако гонаправиш, се боя че ще ми се наложи да убия няколко човека, теб и онези, които сса разбрали от теб. - усмихна се Лейла. - Дори и да не съм сега плътно зад отбора на баща ми, не означава , че съм мекушава... - очите й останаха безизразни за момент, после в тях лумнаха пламъци. - Искаш ли да ме питаш нещо, Джен - усмихна се приятелски Арчър.
    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Пет Юни 20, 2008 9:53 am

    -Честно ли? - Дженифър погледна Лейла, която кимна усмихната. - Не.
    -И все пак, ти си Селена Блекроуз и аз няма да кажа на никой ... познаваме се все пак. Но това не значи, че ще се преструвам, че не знам, както беше досега. Едно добро се случи - и без това ми писна да се преструвам. Но все пак какво ще правим? - попита Дженифър и Лейла я погледна въпросително.
    -Имам предвид какво ще правим с учениците и тяхната безопасност.
    -А, това ли ... - Лейла махна безгрижно с ръка - Няма проблем, двете ще оправим ситуацията за по-малко от минута.
    -Знам, така че е по-добре да започваме.
    Двете се разровиха из книгата и намериха заклинанията, които липсваха в досегшната защита на училището. Двете изрекоха заклинанията и ги разположиха така, че ако някой се опиташе да нападне училището щеше да си изпати страшно много. След като свършиха тази работа...



    Последната промяна е направена от Rock Baby на Пон Юни 23, 2008 9:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Пет Юни 20, 2008 10:12 am

    Лейла изглеждаше някак тъжна, унила. Джен я погледна, но не посмя да попита, едно знаеше със сиг ако го направи или щеше да си изпати, или нямаше да си говорят доста дълго.
    В мислите на младата жена препускаха какви ли не възможности, въпроси, предположения... Най-накрая реши да попита:
    -От кога знаеше, че аз съм нея... Онази, която всички.. - Лейла млъкна.
    Седна на земята и огледа приятелката си. После се засмя:
    -Добра работа свършихме, доколкото ги познавам, скоро няма да пристъпят тук, особено докато не реша отново да изчезна нанякъде, както и ти. - и двете се засяха. - Иначе как вървят нещата при теб напоследък, Джен?
    Лейла знаеше, че и при ЛЕйн картинката не е много розова - всеки си има своите проблеми и се чудеше, дали няма да може да помогне Джен с нещо...
    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Пон Юни 23, 2008 9:18 am

    Дженифър се опита да се замисли относно първия й въпрос.
    -Откога знам? Може да се каже, че откакто работехме заедно го подозирах. А след онази мисия... тогава вече бях сигурна. Може да се каже, че малко се възползвах от обстоятелствата, особено когато те помолих... дори отчасти принудих да дойдеш и да заемеш свободното директорско място - Лейн я погледна извинително - Наистина съжалявам за което. Просто понякога се налага човек да действа така.
    -Разбирам. - кимна Лейла.
    Изведнъж ги бе обхванало тъжно и носталгично изражение и Дженифър реши, че трябва да се направи нещо по въпроса.
    -Акцио бирен шейк - произнесе тя отчетливо и ясно, след което от отворения прозорец на кабинета й се понесоха няколко шишета бирен шейк. Дженифър улови бутилките и подаде една на приятелката си. Лейла й благодари и отпи.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Нед Юни 29, 2008 8:06 am

    -Да си припомним старите времена, а? - засмя се тя. - Лагер, защото сме твърде далеч, а нямаме сили да се магипортираме, бирен шейк и много смях.
    -Само дето няма още 3-4 човека. А защо твоят отряд не надвишаваше 7 човека с теб? - запита усмихната Дженифър.
    -Защото... Като са повече от 6 аврорите около мен е толкова по-възможно някой да бъде убит...
    -Ние бяхме сот специалните отряди.- напомни Лейн
    -Мже и да сме били, ама това не означава, че някой няма да пострада. Видя последния път.... Толкова се старах да спася повече, не исках заради Моргот да умират невинни...
    -Нали беше неизвестен главатаря им?! -учуди се Дженифър и отпи още малко от шейка си.
    -Да... - ухили се Лейла. - Да ти напомням ли, че вече е мъртав?
    -Мисля, че ни трябват още учители... - замислено допълни Арчър.
    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Jennifer Lain Пон Юни 30, 2008 3:27 pm

    -Да ... - каза Дженифър и отпи от шейка си. - Не се притеснявай, ще намерим ...
    Двете забелязаха, че се е стъмнило.
    -Акцио дърва - промълви Дженифър, след което няколко отчупени клонки се подредиха като пирамидка. Тя запали огън с пръчката си и пламъчетата весело припламваха. Двете помълчаха малко, след това Дженифър проговори с тъжен глас:
    -Лейла, смяташ ли, че ще се оправи?
    -Кое? - попита изненадано другата жена, изненадана от тона на приятелката си.
    -Това, всичко ...
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Laila Archer Сря Юли 09, 2008 9:13 am

    Лейла се огледа...
    -Ако зависи от мен, никога нямаше да се стига до тук... - започна тя. - Жалкото е че всички в рода на татко мислят точно обратното и от мен се очаква... да продължа...
    -Да, но не само вие.. - пророни Дженифър.
    -Да... но основно ние. Светлите магьосници разрушават сами построените лично от тях защити, а Тъмните пристъпват без да се интересуват... Само че всички те са пешки в нашата игра...
    -НАШАТА ИГРА?! - почти извика Лейн.
    -Да... НА БЕЛИТЕ И ЧЕРНИТЕ.... Онези които никога не са изричали проклятие и ...
    -Хванах идеята - прекъсна я Дженифър, явно не желаеща да се натъжава още повече.
    -А кога ще свърши... Когато маг,осниците изчезнат... - засмя се тъжно Лейла - Нормални са тези търкания и разделения, просто в момента са прекалено изострени. А нашата работа е да позим своите ученици и учители... - накрая завърши Лейла.
    НА нея не й беше по-добре, много й беше тъжно, че трябва да изрича тези думи, но нямаше време за тъга... И без това имаше още много работа преди учениците да дойдат.

    Sponsored content


    Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър Empty Re: Край езерото - Дженифър Лейн и Лейла Арчър

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: Сря Май 08, 2024 9:25 am