World of Magic

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елате и се забавлявайте в този магически свят!


    Едуард

    Edward
    Edward
    Възрастен


    Брой мнения : 146
    Age : 34
    Раса : Човешка
    Registration date : 09.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Едуард Empty Едуард

    Писане by Edward Съб Фев 14, 2009 7:12 pm

    Бях на крачка от целта. Нямаше да се откажа точно сега. Хванах златната дръжка на абаносовата врата. Завъртях топчето и се чу скърцане. Влязох в овалната зала. Веше почти празна, единствената мебелировка бяха две кожени кресла и кристална масичка между тях. Подобни бяха мебелировките и из двореца ми.
    -Не се и съмнявах, че ще дойдеш Едуард. - ухили се възрастната на външен вид женица, седнала на едно от креслата. Махна ми с ръка да се настаня на другото.
    Не чаках втора покана. Пътят до тук бе дълъг и с радост щях да поседна. Дано свършеше бързо, колкото и удобно да ми бе, в дворецът Ремулус щеше да е още по.
    -Какво искаш от мен за да си върна двореца, който ми принадлежи по право, Калисто? - попитах с хладен, премерен тон.
    -Като за начало малко уважение към по-възрастните. - започна тя.
    -Тогава трябва да ми целунеш ръка, девойче. - засмях се аз за кратко, показвайки част от снежнобелите си зъби.
    -Нима? - зачуди се Калисто.
    -Ако ти си на 70, аз съм на поне 5 пъти по толкова.
    -Вампир? - ахна тя.
    Кимнах. Усмивка се изписа по устните й. Стана от мястото си, заобиколи, дойде при мен и докосна с кокалестата си ръка слепоочието ми.
    -Красота, присъща на младите мъже, ум като бръснач, мъдрост на мислител.. Самоуверен и находчив. Съобразителен.. - поспря за секунда и отвори очи. Отдръпна ръката си и устните й промълвиха тихо - Женкар.
    Засмях се искрено.
    -Ако аз съм женкар, то дори и онзи, който никога не е бил с жена също е. За толкова много години само.. 66...
    -И една незабравима? - ухили се Калисто. - Кажи ми, Еди.. Какво искаш. Защо ти трябва замъка?
    -Семейна ценност. - отвърнах аз хладно. - А и.. икономиката в тази част на света има нужда от оправяне. Има много хора, които с радост биха ми служили.
    -Има и една жена?
    -Има. Ще ми дадеш ли онова, което по право ми принадлежи, драга?
    -Ще ти го дам, но ще те наблюдавам.. Искам да допускаш хората до себе си, не като брат си.
    -Аз съм нечовек. Аз няма да повторя неговите грешки.
    -Пресметлив си. Какво друго ми отбягва? - повдигна вежди тя.
    -Много неща и способности, Лиси. - засмях се. Исках да си тръгвам, дори и да бе възрастна, жаждата да вкуся кръв се засилваше...
    -Тръгвай. Скоро ще те навестя. Тогава ще продължим нашия разговор.

      Similar topics

      -

      В момента е: Пет Апр 26, 2024 11:02 pm