World of Magic

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елате и се забавлявайте в този магически свят!


2 posters

    Кабинета на Арчър

    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Чет Юни 12, 2008 7:27 pm

    Директорския кабинет бе широк, с високи тавани - имаше достатъчно пространство. Високите прозорци позволяваха на слънцето да осветява всяко кътче от стаята. По стените имаше полици с книги, някой донесени с идването й, други заети от библ. и т.н. Професор Арчър можеше да бъде намерена винаги тук...
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Вто Фев 17, 2009 7:47 pm

    Дърветата леко се поклащаха под натиска на вятъра. Една малка птичка политна от дървото, навярно синигер. Не гледах внимателно, бях замислена за Едуард. Всички знаехме, че ще се нанася, но никой не го бе видял още. Беше се постарал да вдигне доста шум около пристигането си. Дали ме помнеше? Дали щеше да ме потърси? Ами ако да... Какво тогава?
    Заобиколих бюрото си и седнах на стола, трябваше да изчакам новия професор по Оклумантика.. Дано да дойдеше скоро.. Надявам се привършим преди залез слънце - имах нужда от почивка..
    Девиън Хелман
    Девиън Хелман
    Ученик


    Брой мнения : 18
    Age : 34
    Раса : Човек
    Registration date : 16.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Девиън Хелман Вто Фев 17, 2009 9:41 pm

    Нечий стъпки отекнаха в коридора близо до двата кабинета на директорките.Младия професор Девиън Хелман смело крачеше из пустия коридор.Той почти бе закъснял за срещата си с едната от директорките и сега се беше малко нервен.Когато застана с лице към голямата масивна врата с надпис "Директор - Лайла Арчър" сърцето му заби лудо.Много добре знаеше,че от тази среща зависеше бъдещата му кариера като учител.Той си пое дълбоко въздух почука три пъти по вратата с юмрук.От вътре се чу само едно "Влез" и Девиън плахо отвори вратата и влезе в кабинета на директорката.Очите му бързо обиколиха огромното помещение след което се спряха на директорката която седеше на стола зад бюрото си и гледаше замислено право към него.
    - Здравейте! - прокашля се младия магьосник и уверено пристъпи към един от столовете пред бюрото.
    Младата жена му се усмихна и гостоприемно го насочи да седне на един от столовете.Щом се намести удобно на пухестия стол той веднага побърза да поздрави жената за прекрасната обстановка която е създала в този просторен и добре осветен кабинет.Беше му малко притеснено и за това Хелман беше необичайно тих и сдържан.Чувстваше се като тийнейджър който е сгафил и сега е изпратен право при директорката за наказание.Той се усмихна вяло и огледа по-подробно кабинета.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Сря Фев 18, 2009 12:36 pm

    Ето го и него - новият преподавател. Май още не знаеше, че вече е назначен. И аз не знаех до преди час.. Дженифър Лейн отново си бе позволила да го назначи на своя глава. Разбирам, че все пак тя ме покани, но и подчерта, че ще имаме равни права във взимането на решения и ръководене. Познавах Лейн много добре, сигурна бях, че Девиън е добър преподавател.
    Изглеждаше леко притеснен. Позволих си да докосно лека ума му, но се натъкнах на защити, това беше добре. Наруших мълчанието:
    -Мисля, че не се познаваме.. Все още. Аз съм Лейла Арчър. Другата директорка.
    -Приятно ми е.. Девиън Хелман.
    -Предполагам се чудите защо сте тук? - не му дадох възможност да отговори, дори и да искаше. - За да поговорим за вас.
    Облегнах се назад и поставих ръцете си на облегалките. Погледнах младият господин, който стоеше срещу мен и заговорих ведро, доколкото можех при тази умора:
    -Имах около час да разгледам автобиографията Ви и се чудя как така, не съм ви срещала и преди. Поне като физиономия би трябвало да ви познавам. Работех няколко години при аврорите.. Поех ръководството на един от ударните отряди, при пенсионирането на предния ръководител. Както и да е, говорим сега за вас. Обикаляли сте много.. Преследвали сте черна магьосници. Това несъмнено ви печели точки пред другите кандидатури за поста.
    Мъжът се опитваше да запази спокойствие. Май го притесних...
    -Мда.. Доста съм обикалял, немалка е бройката на заловени престъпници от мен. - кимна той малко по-уверено.
    Окуражих го с усмивка и заговорих по-сериозно:
    -Относно поста. Вече е зает. - лицето му помръкна. Беше готов да си тръгне на момента, или поне така разкриваше стиснатата му в юмрук ръка. - От вас, господин Хелман. Честито. Надявам се, че дълго ще преподавате при вас. - Ако имате някакви въпроси, каквито и да са - можете спокойно да ги зададете още сега. - усмихнах се. - Заплатата ви е 500 галеона на седмица.(поне толкова май беше Very Happy ).
    Станах и отидох до подноса на близката стена.
    -Кафе? - попитах, докато наливах своето.
    Девиън Хелман
    Девиън Хелман
    Ученик


    Брой мнения : 18
    Age : 34
    Раса : Човек
    Registration date : 16.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Девиън Хелман Сря Фев 18, 2009 12:50 pm

    - Не благодаря.....аз не пия кафе!Предпочитам чай. - рече тихо Девиън като си отдъхна.
    Сега поне знаеше,че е назначен на поста.Тази новина успя да вдъхне кураж у него и съвсем скоро той се почуства като във свой води.
    - Работех в чужбина като аврор...предполагам за това не сме се срещали. - каза със видимо спокоен глас професора като наблюдаваше внимателно как директорката си прави чай.
    Не можеше да отрече,че си я биваше.Дори се бе опитала да надникне в ума му за секунда.Без успех обаче.Магьосника от години бе практикувал Оклумантика и я владееше достатъчно добре за да може да си затваря ума при чужда намеса.Сега обаче той се наслаждаваше на мига.Вече беше официално назначен на работа в училището и нямаше по хубава новина от това за него.
    - Кога мога да започна работа? - попита след минута мълчание той.
    Младата жена седна отново зад бюрото си и отпи глътка от кафето си.Изглежда това,че то бе вряло не представляваше проблем за нея.
    - Ами зависи....все още събираме учителски състав.
    Девиън се замисли.Не можеше да не забележи любопитството в погледа на Лайла.Тя като,че ли го изучаваше най-подробно.....поне на външен вид.Той не и остана длъжен и направи същото.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Сря Фев 18, 2009 1:02 pm

    -Всъщност можеш веднага. - заговорих аз отново.
    Не го изучавах само на външен вид. Постарах се да разгледам защитите на ума му. Като плътна завеса, скрит от мен. Явно обаче погледът ми е бил разчетен по друг начин. Новият преподавател се разсея за миг и прикова поглед към очите ми.
    -Веднага? - зачуди се той.
    -Да. Има желаещи за вашият предмет, ако желаете можете и посред нощ да ги съберете. Веднъж бях пробвала това с една ученичка от Силвърайс. Лили се казва. Тиха, слаба и ниска. С ум като бръснач обаче. Бях я извикала в полунощ в кабинета си за да й преподавам отвари. По едно време и двете щяхме да заспим над котела.
    Девиън се засмя. Аз само се усмихнах и отпих още една глътка от кафето си.
    Усетих как живителната течност сякаш се просмуква във вените ми. Малко по малко започвах да се оттърсвам от умората. Така си припомних още нещо, за което ме беше помолила Лейн. Укмихнах се и очите ми промениха незабележимо цвета си към зелено. Дженифър ме бе помолила да разбера нещо повече за произхода на новият преподавател, не бе опоменато нищо в документите:
    -В биографията ми не е опоменато от къде сте? - повдигнах леко вежда.
    И двете директорки обичахме да знаем достатъчно за хората, които допускахме до своите ученици..
    Девиън Хелман
    Девиън Хелман
    Ученик


    Брой мнения : 18
    Age : 34
    Раса : Човек
    Registration date : 16.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Девиън Хелман Сря Фев 18, 2009 1:29 pm

    - Родом съм от Швейцария,ако това имате предвид!? - тихо отвърна Девиън като лицето му придоби доста по-сериозно изражение.
    Личеше си,че се гордее с произхода си и достойно следва идеалите на своите предци.Това си личеше не само по маниерите му,но и по начина му говор.Швейцарския му акцент беше силно осезаем когато той заговори.Това често го издаваше и повечето хора лесно се досетиха,че той идва от далечния север където почти през цялата част от годината вали сняг.
    - А вие от къде сте? - запита я той съвсем спокойно.
    Сега беше негов ред да наблюдава и изучава събеседничката си.Беше лесно поне на външен вид.Тя беше красива,но някак си доста сериозна и взискателна.Ума обаче беше загадка за него защото и тя явно умееше добре да защитава ума си от проникване.Това направи доста голямо впечатление на младия и все още неопитен професор.Беше му лесно да я съди по външния вид,но характера беше по труден за отгатване.Тя явно наистина беше приела работата си на сериозно и я вържеше съвсем честно и почтено.Изглежда обаче в личен план тя не беше много щастлива.Поне такъв извод си изкара младежа гледайки тези красиви зелени очи."Да ли беше нещастна?"Това бе въпроса който той си зададе веднага след като нейните очи срещнаха неговите.Тя определено можеше да накара и най смелия човек да се притесни и да го доведе до невинно изчервяване.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Сря Фев 18, 2009 2:47 pm

    Сигурна бях, че няма да му кажа, че баща ми е онзи черен магьосник, който той навярно залавяше в мечтите си. Отпих още една глътка от кафето и се облегнах назад:
    -Аз съм от далечни земи. - започнах. Хелман се засмя за кратко:
    -Моят дом също е далеч.. Швейцария не е близо.
    -Разбира се, че не е. Както и аз не съм тъжна в личен план. - усмихна се, а Девиън остана като застрелян.
    -Не съм прочела мислите ви. Нямам и намерение. Наблюдателна съм, а вашето лице се измени изведнъж.. Зеленото не е само цвят на тъгата и меланхолията.
    Станах от стола, заобиколих и отидох до прозореца. Хвърлих поглед навън, без да обръщам гръб на своя приятент гост.
    -Зеленото е и природата.
    Объркване се изписа по лицето на младия преподавател, докато аз с почуда открих че е на моите години.
    -Аз съм живяла десетина години в Лондон, докато учих и работих в министерството. - надявах се тази информация да е достатъчна за любопитния Хелман.
    Май го стреснах малко като заговорих за личния си живот. Не исках да се почувства неудобно, просто трябваше да отклоня темата от родното ми място за момент. Подпрях ръка на прозореца и го огледах отново - лицето му стана отново спокойно. Аз също се усмихнах при тази промята:
    -Това, че не съм чак толкова добър леглимант ме е научило да следя всяка физическа промуна у другите, дори и потрепване на едно единствено мускулче. - и двамата се засмяхме.
    -В кой отряд казахте, че сте била? - попита Девиън.
    -Ами.. Имаше три, които се занимаваха с особено тежки престъпления в Обединеното Кралство и много рядко извън страната. - получих кимане, явно се беше сетил. - Та там.. Много ми харесваше честно казано.. Всички тези мисии, прикрития, пътуване, макар и из страната. - неусетно бях започнала да говоря по-бързо, старите спомени ме бяха развълнували. - Но това е минало.. Вече съм тук и преподавам на ученици.. Кръстосвам този замък, а не цяла Англия.. - усмихнах се горчиво.
    -Казахте го така, сякаш живота ви е преминал тук.
    -Е, не чак толкова.. Всъщност и тук много ми харесва, но мисля добре разбирате каква е тръпката от преследването на пристъпилите закона. - усмихнах се отново.
    Девиън Хелман
    Девиън Хелман
    Ученик


    Брой мнения : 18
    Age : 34
    Раса : Човек
    Registration date : 16.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Девиън Хелман Сря Фев 18, 2009 3:02 pm

    - Да мисля,че знам за какво говорите. - тихо се подсмихна той като погледна жената право в очите.
    Вече беше започнал да съжалява,че си е помисли,че директорката е зле в личен план.Тя вероятно бе по-добре и от самия Девиън който често сменяше възгледите си и лесно се отегчаваше.Силно се надяваше тази нова работа да не го отегчи а напротив да събуди замрялата страст у него към новите неща.
    - А вие как станахте от аврор директорка на престижно училище за магия? - попита той като се опита да не звучи твърде нахално.Нямаше намерение красивата директорка да го помисли за някакъв магьосник който си врее носа в личния живот на колегите си.
    - Ако не е тайна разбира се. - бързо добави Хелман като се усмихна леко и се намести по удобно на стола.
    Тази жена като,че ли бе възможна да му прочете мислите като отворена книга.По-точно ги отгатваше защото младия мъж бе напълно затворил съзнанието си.Учудваше го начина по-който разгадаваше мислите на човек.Сякаш ги предзказазваше.Той харесваше всяко едно уникално качество на вещиците,но това биеше всички рекорди.Той неволно се изчерви докато мислеше в момент на удоволствие.Може би това се дължеше на аурата идваща от стаята или просто това бе нещо друго.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Сря Фев 18, 2009 3:49 pm

    Отворих прозореца. Явно на събеседникът ми му бе станало горещо. Дори и да не, аз самата имах нужда от малко свеж въздух - бях решила, че ще отида в Ремулус още утре и мислите за онова, което щеше да ми се случи там, или по-точно предположенията ставаха все по объркани.Толкова исках да го видя. Дали щеше да ме помни.. Може би го бърках с някого другиго. Тръснах глава, за да се отърся от тези мисли, които май сега ме вълнуваха единствено. Усмихнах се приветливо.
    -Много хора ми се чудят, как от елитен аврор станах директор и преподавател в училище. Обикновено отговарям, че искам да науча другите на онова, което аз мога, и те мен също. - усмихнах се. - Общо взето така стигнах до едно място, където няма толкова голямо значение възрастта, а се ценят ума и качествата.
    Девиън кимна отсечено. Мисля, че схвана идеята.
    Осени ме брилянтна идея. Имах една книжка за оклумантика и леглимантика, по-точно начини за преподаване на предмета - доста се бях запасила преди да дойда в Лиенор. Отидох до една от полиците и я извадих - една малка книжка с тъмно сини, кожени корици. Избърсах я от прахта. На нея със бели букви бе изписано "Оклумантика и Леглимантика за начинаещи". Доближих се до Хелман и му е подадох.
    Той погледна очудено заглавието, после мен:
    -Благодаря? - рече предпазливо.
    -Не, не за да се учиш. - не скрих усмивката си. - Тук са описани хубави начини за преподаване на начинаещи. Имам представа колко трудно му беше на моят учител в началото, както и на мен самата покрай него. Ще ти е по-лесно в работата. Задръж я, ако искаш.

    Девиън Хелман
    Девиън Хелман
    Ученик


    Брой мнения : 18
    Age : 34
    Раса : Човек
    Registration date : 16.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Девиън Хелман Сря Фев 18, 2009 4:19 pm

    Девиън веднага отвори книгата и започна да разлиства страниците.През това време директорката се наслаждаваше на свежия въздух идващ от отворения прозорец.Времето наистина беше станало хубаво и сега дори се чуваха птичките отвън.Човек би си помисли,че е дошло лятото което съвсем не беше така.Все още беше месец февруари и не би трябвало да е топло и приятно времето.За щастие обаче на учениците времето беше превъзходно.Самия Девиън се усмихна и пое дълбоко глътка въздух от приятни ветрец който нахлу в стаята.
    - Ще ви върна книгата възможно най-скоро. - побърза да каже младия професор като затвори книгата и постави на бюрото.
    Имаше късмет,че директорката беше толкова млада.Та,ако беше някой стара вещица Девиън не би посмял дори да си каже трите имена.Те просто бяха твърде злобни.Лайла обаче беше нещо напълно различно.Въпреки,че беше сериозна тя умееше да вдъхва доверие у хората.Това го можеха много малко хора и Хелман малко по-малко започна да благодари на боговете за прекрасния избор на директор.
    - А вие преподавате ли по-някой от предметите? - промълви тихо той към младата магьосница която гледаше замислено през отворения прозорец.
    Не беше редно така да се прекъсват нечий мисли,но той се пак го направи.Искрено се надяваше това да не бъде разтълкувано погрешно от нея.Само това му оставаше....да изпадне в очите на работодателката си.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Сря Фев 18, 2009 6:36 pm

    Мислите бяха за леглото ми.. Наистина. Исках да си полегна и да си почина. Както и да е.
    -Ами да. Отварите са ми страст от малка. Сега започнах и да ги преподавам. - засмях се.
    -Аха.. - ромълви тихо Хелман.
    -Не се чудете и Дженифър, т.е. Госпожица Лейн също е преподавател. -
    усмихнах се приветливо. Младият господин почваше да ми допада.
    Свих леко устни. Седнах на стола, наместих се и опрях гръб в меката
    облегалка. Усмивката беше от блаженството да усетя нещо, в което
    потъвам.
    -Не е нужно да връщата книгата, имам няколко копия от нея. Понякога човек има нужда да препрочита някой неща от време на време.
    Срещнах погледа му и той ме накара да се усмихна.. Странно, някак увелен, но и предпазлив. Примигнах.
    -Вие.. Някога преподавал ли сте на някого Леглимантика, или сега ще ви е за пръв път? - попитах малко неоверено.
    Девиън Хелман
    Девиън Хелман
    Ученик


    Брой мнения : 18
    Age : 34
    Раса : Човек
    Registration date : 16.02.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Девиън Хелман Сря Фев 18, 2009 8:03 pm

    - За първи път ми се случва да преподавам каквото и да е било.Всъщност отдавна ми се искаше да сменя малко обстановката и ето ме тук пред вас.
    Той се усмихна широко като гледаше ту зелените очи на директорката ту поглеждаше към книгата която тя току-що му бе дала.Лайла му се беше усмихнала макар и за кратко и това наистина накара Девиън да се почувства по-добре в нейната компания.Все още се чувстваше неловко,но поне знаеше,че това се дължи на него самия а не е от напрежението.Незнайно защо,но той се чувстваше доста напрегнат около тази красива млада дама.Сякаш не беше на мястото си.Това можеше и да бъде част от страха му за предстоящата длъжност която той пое с такава неохота.Сам си беше виновен като не се бе записал на уроци за учители.Сега се налагаше сам да се справя със всичко.
    - Е може би бихте ми дали няколко урока.И аз обичам отварите,но никога не съм бил кой знае колко добър в приготвянето им.Може би,ако имате свободно време бихте отделили няколко минути в помощ на един безнадежнно неспособен отварист като мен.
    Хелман отново се усмихна и очите му веднага срещнаха тези на красивата директорка Лайла Арчър.
    Laila Archer
    Laila Archer
    Директор


    Брой мнения : 498
    Age : 32
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Laila Archer Пет Фев 20, 2009 5:17 pm

    -Може би. - усмихнах се аз.
    За момент се замислих, дали да не му покажя няколко неща още сега. Примигнах, но в крайна сметка реших, че момента е твърде неподходящ за правене на отвари. С нежелание отместих поглед от шоколадовите му очи, станах и тръгнах към малката стъклена масичка с над 500 билки и съставки.
    "По-скоро ще ти покажа няколко съставки. И.. " - не, не, не! Не трябваше да си мисля за друго сега, само за съставките.
    -Хелман, елате насам. Младият господин се приближи до масичката и огледа билките. Проследи с поглед как ръката ми хваща едно стръкче от странно тъмнокафяво растение и го вдига във въздуха.
    -Това, господин Хелман е.. Червена драконова трева. Използва се в някои отвари за лечение. Също така и за успокоенние. Много рядко е.. Трудно се намира. - прокарах ръка по крехкото стебълце, посля го оставих на масичката.
    Мъжът кимна и се усмихна. Показах още две три по-интересни и екзотични растения и камъчета. Явно беше заинтригуван от нещо, поглеждаше ту билката, ту мен, докато говорех. Естествено разказите за всяка съставка бяха доста кратки, но съдържаха най-важните и интересни неща.
    -А може би нещо на практика? - Ухили се Девиън и няколко искри припламнаха в очите му, докато оставяше една от билките на масичката.
    -Разбира се. Но уви не днес.. Боя се, че съм доста уморена за да правя отвари точно сега. - докоснах с показалеца си слепоочието си. - Може би някой друг път. - усмихнах се окуражаващо. - Не вярвам толкова бързо да напуснете Лиенор, че да нямам време да ви покажа една две отвари. - засмях се закратко.
    Мисълта за напускането на новодошлия преподавател не ми хареса, не въобще не ми хареса. Тръснах глава и вперих поглед в него, укмихвайки се, в очакване да чуя другите му въпроси към мен, ако разбира се, имаше такива..

    Sponsored content


    Кабинета на Арчър Empty Re: Кабинета на Арчър

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Пон Май 20, 2024 2:17 am