World of Magic

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елате и се забавлявайте в този магически свят!


3 posters

    Пътят на предсказанията

    Jennifer Lain
    Jennifer Lain
    Директор


    Брой мнения : 426
    Раса : Човек
    Registration date : 02.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Пътят на предсказанията Empty Пътят на предсказанията

    Писане by Jennifer Lain Пон Юни 23, 2008 10:38 pm

    Пътят на предсказанията On_the_road_of_perdition_by_zardo
    Тук хората идваха и виждаха бъдещето си. Никой не знаеше как или защо, но се случваше. За нещастие то бе явление, което не се появяваше при някой, а при други бе доста силно.
    Рик Бенет
    Рик Бенет
    Ученик


    Брой мнения : 137
    Age : 30
    Раса : Човек
    Registration date : 24.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Рик Бенет Пет Юни 26, 2009 11:34 pm

    Рик реши да се поразходи в топлия летен ден и за своя собствена изненада се озова на мястото, което наричат Пътя на предсказанията. Самия той не знаеше защо точно краката му са го довели тук, може би по чиста случайност, а може би не.
    Замисли се за момент. Струваше ли си да тръгне? Вярно, че виденията за бъдещето не се появяваха при всички, но той лично винаги бе чувствителен към магията и най-вероятно щеше да види нещо. Въпросът бе дали си заслужаваше.
    Не бе сигурен в отговора. Заслужава ли си да знаеш какво те очаква? Реакцията на всеки при този въпрос би била "РАЗБИРА СЕ!" с пълна готовност. Но наистина ли всички искат да знаят своето бъдеще? Защото в крайна сметка това, което ни водеше до утрешния ден, бе разбирането, че не може да сме сигурни какво ще ни се случи, и надеждата, че то ще е нещо добро. А ако знаем, че това добро така и няма да настъпи? Тогава какво?
    Все така замислен, Рик седна на един камък и се загледа напред, все още раздвоен от личната си дилема и размишленията си. Съвсем скоро обаче елфските му сетива алармираха, че някой се задава по птъя...
    Merili_Kitrout
    Merili_Kitrout
    Ученик


    Брой мнения : 129
    Age : 30
    Registration date : 27.02.2009

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Merili_Kitrout Съб Юни 27, 2009 5:09 pm

    Мерил не я свърташе на едно мяст.Беше отегчена до краен предел..Всички всякаш бяхаизчезнали.Макар да обичаше понякога да е сама това й се стори като цяла вечност.
    Докато вървеше по пътяна предсказанията забеляза чернокосо момче да седи на няколко метра пред нея.Тя се забърза към него като на ум си викаше"ИЕЕ най-накрая някой жив!".
    Когато стигна до него не изчака дори и минута и започна направо..
    -Здравей аз съм Мерили Кидрет....А ти си?:Попита го тя като се настани удобно до него.Косата й бе небрежно начупена а роклята й в любимия цвят,черно.
    Рик Бенет
    Рик Бенет
    Ученик


    Брой мнения : 137
    Age : 30
    Раса : Човек
    Registration date : 24.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Рик Бенет Нед Юни 28, 2009 9:20 am

    Въпреки, че очакваше пристигането на Мерили, Рик не очакваше реакцията й, още повече, че не се познаваха. Бе доста ентусиазирана ... Донякъде май я разбираше - всички бяха заминали нанякъде за ваканцията, малко хора бяха останали в Лианор. Всъщност той изобщо си нямаше и идея кой къде е, нито кой е тук. Това бе изненадващо за него, обикновено бе в центъра на събитията, но напоследък не бе съвсем на себе си. Реши да промени това, отново да стане старото си "аз".
    -Здрасти - поздрави той Мерили с широка усмивка, обръщайки се напълно към нея и подавайки приятелски ръка.
    Merili_Kitrout
    Merili_Kitrout
    Ученик


    Брой мнения : 129
    Age : 30
    Registration date : 27.02.2009

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Merili_Kitrout Нед Юни 28, 2009 10:20 am

    Отговорът на Мерил бе една чаровна усмивка.Момчета от своя старана макар да бе усмихнат си личеше че е доста замислен..
    Двамата се здрависаха и Мерил започна разговор:
    -Е..та аз...аз просто си умирам от скука..Макар да съм затворен човек..
    Момчето поклати глава в знакна съгласие или нещо такова.Времето бе прекрасно сравнение с миналите дни когато не спря да вали.Сега слънцето грееше и имаше лек летен втрец който рошеше косите на двамата тийнейджъри.
    Рик Бенет
    Рик Бенет
    Ученик


    Брой мнения : 137
    Age : 30
    Раса : Човек
    Registration date : 24.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Рик Бенет Нед Юни 28, 2009 3:35 pm

    -За затворен човек много ентусиазирано се втурна насам - разсмя се Рик на думите й. Мерили се изчерви, а той продължи, вече една идея по сериозно - Виж, за скуката те разбирам. Понякога сам да си правиш компания може да е доста отегчаващо.
    Той отново бе погледнал към Пътя на Предсказанията. Обърна поглед към Мерили, която тъкмо кимаше в съгласие с думите му.
    -Ами да, напоследък всичките ми познати ги няма ... - каза тя - Ти си единствения ученик, с който се виждам от и аз не знам колко време.
    Рик кимна.
    -Да, и аз забелязах липсата на хора, но просто напоследък бях зает и не знам колко лошо е положението ... - каза той и отново погледна пътя. Отново трябваше да стане старото си "аз". А това означаваше да не се впуска във философски размисли относно бъдещето и разкриването му.
    -Хей, искаш ли да се порадходим малко по пътя? Писна ми да стоя на едно място - попита той Мерили, а изведнъж адреналин потече във вените му. Как само обичаше това чувство - а не го бе изпитвал от дълго време насам.
    Merili_Kitrout
    Merili_Kitrout
    Ученик


    Брой мнения : 129
    Age : 30
    Registration date : 27.02.2009

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Merili_Kitrout Нед Юни 28, 2009 5:13 pm

    Мерили кимна без да каже нито дума.Сега просто се носеше по вълната на непознатото..Или така си мислеше.Рик се изшрави след това и чернокоската.
    Двамата направиха няколко крачкии се озоваха на пътя.Слънцето бе на един миг разстояние от залязването си,а това бе един от любимите моменти на Мерил.
    Тя не бе типично момиче макар често да се опитаваше да бъде..Но без резултат.Не бе от момичетата които просто налитаха на момчетата от първата среща или да се сприятелява с първия срешнат,но обстановката в училището бе коренно различна от тази в която бе свикнала да живее.Тук бе сама,без своите приятели и близки.Трябваше да се задоволи със това което й предлагаше съдбата а именно приятели и познати като Рик.Мнение за него все още нямаше...На пръв поглед изглеждаше загадъчен,е ясно все пак не го познава.Но имаше нещо в което го правеше различен от много други момчета които Мерил познаваше.
    -Е Рик..Разкажи ми за себе си..Сигурна съм че има нещо интересно и във твоята история..
    Рик Бенет
    Рик Бенет
    Ученик


    Брой мнения : 137
    Age : 30
    Раса : Човек
    Registration date : 24.06.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Рик Бенет Чет Юли 09, 2009 8:00 pm

    Рик се ухили. Зачуди се какво точно да отговори. Погледна Мерили, която следеше жестовете му. Ето защо реши да отметне косата около ушите си и да разкрие острите им ъгълчета. Тя леко ококори очи, явно знаеше какво означават, но бързо се окопити.
    -Е, значи си елф, а?
    -Аха.
    -Това означава ли, че си по-стар от хората тук, а само изглеждаш млад?- попита с любопитство.
    -Ами ... не точно. По метода, по който вие смятате годините си, аз съм на 17, и на толкова си изглеждам. - сви рамене. - За нас няма особено значение, разбираш ли. Просто семейството ми е повече магьосническо, въпреки че във вените ни тече елфическа кръв. Така че не съм по-стар. Просто живеем по-дълго ... и сме по-хубави от нормалните магове, разбира се - добави накрая шеговито, с превзето самочувствие, точно като паун, след което сам се разсмя. - А при теб как стоят нещата? - не й остана длъжен той.

    Sponsored content


    Пътят на предсказанията Empty Re: Пътят на предсказанията

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Чет Май 16, 2024 4:13 pm