World of Magic

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елате и се забавлявайте в този магически свят!


3 posters

    Райското кътче

    Moarain Jones
    Moarain Jones
    Учител


    Брой мнения : 98
    Age : 30
    Раса : Човек, чистокръвна
    Registration date : 08.08.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Райското кътче

    Писане by Moarain Jones Пон Сеп 08, 2008 11:00 pm

    Райското кътче The_Other_Side_of_Twilight_by_rad_ix
    Това място се намираше близо до оранжериите и бе наречено така заради отнемащата дъха красота, която то изобразяваше и символизираше.
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Чет Апр 16, 2009 7:13 pm

      <LI>Краката ми ме отведоха тук. Дори не занаех къде се намирам, но беше много красиво.Вдишах дълбоко исках да бъда далеч от всичко. От всичко което ме преследваше.... Тичеше ми се исках да фуча и всичко около мен да се превръща в размазано зелено петно. Затичах се и после зафучах, бързо като вятъра. В месността  имаше малко потиче с крестална вода, но аз не я забелязвах. продължвах да тичам и тичам докато не се освободих от всичко .От мечтите и надеждите от притеснението и забръжките от гневът и очуждението... всичко остана на мястото от където тръгнах. Сега се носех с около 200-300 км/ч и всичките ми грижи бяха забравени. От това се нуждаех от малко спокойствие от всичко. От освобождаване. Започнах много да се отдалечавам, но това не ме интересуваше продължавах да тичам. Тичах и тичах докато зелените размазани дървета около мен не се изчеднаха. Озовах се на обширна поляна с прекрасни цветчета. Беше безкрайно. Беше равно и се загледах към хоризонта. тичах и тичах. Носех се над земята. Имах чувството, че краката ми не докосват земята. Докато тичах заваля дъжд. От това имах нужда. дъждът изми остатъка от чуствата ми. вече не чувствах нищо освен фученето ми над земята.ЗАБРАВИХ ВСИЧКО! Поех дълбоко дъх и осъзнах, че  вече е време да се връщам... бях се отдалечила много. Спрях и се отледах. Беше приказно. Накъдето и да погледнеш веждаш  пролетни цветя и хълмчете покрити с трева.Можех да се върна много бързо бегом, но не исках. Сега исках да повървя и да се насладя на природата. Тогава...
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 19, 2009 1:36 pm

    Найт я потупа по рамото:
    -Е,Лизи.Ето че пак се срещаме.Как си?-тя говорвеше с мек глас.
    Елизабет остана доста учудена от присъствието й.Как можеше някой да я намери тук?На километри от оранжериите.Ето че трябваше да отговори
    -Здрасти..След-каза Лизи и бе грубо прексъната от Найти
    -Това бягане и този дъжд..-допълни я тя.
    -Как за Бога?-гледаше я с недоумение Лизи.
    -Аз знам всичко.Ако не го знаеш,трябва да свикваш.-поясни и момичето и двете тръгнаха да вървят.-Та..Не ми каза как си?
    -Чудесно.Какво те води насам?-реши да отвърне на въпроса й с въпрос.
    Тогава...

    П.П. Рп-то е затворено!
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 19, 2009 1:54 pm


    • Бях доста учудена от внезапната поява на Найти. Доста се стреснах, но се укопитих и понеже бях в добро настроение решех да си поговоря с нея. Беше достасимпатично момиче и ми допадаше, а на мен рядко ми допадаха хора.
    • - Та какво те води насам? - попитах аз.
    • - Ами хубаво време, слънце, красива месност. - каза тя. Това беше само полуистината, но аз решех да не я разпитвам. Чудех се дали и тя бяга бързо като мен. Нали беше половин вампир.
    • - И наслаждаваш ли се на слънцето? - зачудих се дали тя вярва на глупостите за вампирите- за слънцето, чесъна, светенато вода и т.н. 
    • - Да, но обичам повече мрака. - каза тя с дяволита усмивка.
    • - По това си приличаме. - казах аз ибез да искам оголих няколко зъба. Изплаших се и бързо ги прибрах.Не че имаше накъкъв шанс да я нападна. Все пак беше половин вампир и вчера бях ловувала, но не исках да я плаша. Но... май успях.Тя се укокори и дишането и се забърза малко. Погледнах засрамено надолу. Ако можех да се изчервявам щях да пламнна, но вместо това косата ми стана много светла и стигна до  ръменете ми. Очите ми станаха като разтопен карамел, а кожата ми стана не толкова бяла. 
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 19, 2009 2:09 pm

    -Спокойно де..-казах й с прегракнал глас.-Какво толкова..Всеки си има природа.Пък и..Най-добрата ми прятелка бе вампир.-добавих.
    Тя се пооправи малко.Очите й възвърнаха нормалния си цвят.Косата й се скъси.Усетих че е притеснена.
    -С Ник,а?-попитах я аз с дяволит тон.
    Тя не отговори нищо.Може би още се съвземаше от шока,а може би въпроса ми я изненада.Вървяхме мълчаливо няколко секунди,докато аз не изтърпях и започнах да говоря:
    -Може би..Се интересуваш дали мога да бягам бързо...
    -Аз...всъщност..-Лизи бе учудена
    -И аз го мога-смигнах й аз.
    И двете знаехме за какво говорим,просто явно нямаше нужда от приказки.Защо просто не си предавахме мисли?Не..Така ще е по-зле.
    -Ще ми кажеш ли каква е твоята история?-попитах зачудено аз.
    Тогава...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 19, 2009 2:34 pm


    • Много се развах, че не съм я стреснала. Е тя знаеше, че сам вампир то всички щяха да научат рано или късно, тъй, че нямаше лошо да и разкажа историята си.
    • - Аз съм по-специфичен вампир.Когато е бях на 19 е живях във Франция , но бях осъдена на обеснане заради несправедливи причини. Бях е омъжена за красив благородник , но една моя приятелка и завижда за кресивият съпруг ми и ме обвинява в опит за убийство. Бях обесена но последното ми желание беше да се превърна във вампир за да може да отмъсти за несправедлиността . - видях изненаданото и изражение и чух мислите и. Е поне ОЩЕ не се беше панирала.
    • - Когато ме откараха в моргата един вампир видя че сърцето ми още бие и ме охапва. - е вече беше сложела маската на безразличие на лицето си, но мислите и говореха много ясно.
    • - След като отмъстих за смъртта си отидох в Англия и там заживях в една гора. - е вече май се беше панирала, защото ме гледаше с широко отворени очи и леко отворена уста. Странно мислите и бяха доста по-спокойни от изражението и.
    • - После чух за това училище и..... дойдох. - зачаках тя да каже нощо първа. 
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 19, 2009 3:06 pm

    -Франция значи.-заключих аз.Мислех..Мислех че ще кажа нещо по-дълго,но се отказах.Тя ми сподели историята си,а това си бе цяло постижение.Не исках да я разпитвам-знаех,че няма да й е приятно.
    -Щях да забравя..-започнах аз нова тема- Какво е да си в Редфлейм?Какво е усещането?Какви са хората?
    Тя мълчеше.Все още се дълбаше в мислите си за съпруга си..и за вампира,който я е превърнал в днешното й аз.Вървях с ръце с скъстени зад гърба си.Бях облекла онази рокля,подарък от Роби-тъмно-синята.Над нея имах наметало,също тъмно-синьо.Имах лек грим и носех обувки на токчета.Бях преобразила косата си в къса,така че трудно някой можеше да ме познае.Тогава...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 19, 2009 3:20 pm


    • Интересно не се беше панирала или поне не го показваше. Авно беше свикнала със страностите. По принцип не обичах да го правя, но сега проверих миналото и. Пескочих болезнените и спомени и видях, че е живяла с елфи. Тя ми беше задала въпрос и аз трябваше да отговоря нещо, затова се откъснах от мислите си и казах:
    • - Ами много е интересно в Редфлейм. Хората са приятни, но повечето са изстрадали много. Има доста симпатични ученици, но аз не съм много много по приказки те и запознанствата с нови хора. Запознала съм се с едно момиче Оугъстина. Много симпатична, но доста срамежлива и леко очуждена. Приличаме си. - казах аз и и се усмихнах леко.
    • - Също така се запознах с едно забавно момче Джейсън и едно момиче Кристин с доста интересно минало. - почуствах се много долно като казах последното изречение. Нищо не можех да направя аз просто чувах мислите на хората и макар понякога да не обичах тази способност тя не можеше да се изключи. 
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 19, 2009 7:04 pm

    -Интересно значи-повторих аз.
    Вървяхме замислени.Мълчахме..И двете знаехме какво се таи в ума на другата.Това бе онова от онези неловки мълчания,в които или ти се иска да потънеш в дън земя,или ако кажеш нещо,всички те гледат странно.Затова и двете мълчахме.Може би нямаше какво да си кажем,а може би просто криехме някои неща.Но какво да крием?И Лизи четеше доста умело мислите на хората,и аз от време на време го правех.Вече почти бяхме стигнали до Райското кътче когато аз се изцепих:
    -Бившият ти съпруг..Жив ли е?
    Елизабет застина на място.Косата й се удължи до кръста,очите й заприличаха на бездънна яма-тъмна и непредсказуема,а кожата й стана по-бяла дори и от моята.Защо въобще я попитах?Защо?Знаех,че не трябва да се ровя в миналото й.Знаех,че не трябва попринцип да се ровя в нечие минало.Та кой обичаше да разказва за минали моменти?Дори и аз мразех да се досещам за онези ужасяващи спомени,които се бяха загнездили в ума ми.
    Тя се закашля.Явно беше знак,че трбява да сменя темата.Но аз не я сменях..Беше ми интересно.Това беше часта от мен която ненавиждах.Сега тя бе взела тялото ми и вършеше глупости.Започнах да дълбая дупка в земята с върха на обувката ми.Елизабет...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 19, 2009 7:38 pm


    • - Повярвай ми не искаш да знаеш. - казах аз. Припомних си миналото, а това беше едно от основните ми правила. НИКОГА да не се спомням миналото. Пак се почуствах като новороден вомпир. Жаждата за кръв се процеждаше във вените ми. ТЕ ЩЯХА ДА СИ ПЛАТЯТ! Бях облякла свадбената си рокля,  която беше изцапана в кръв. За новороден въмпир имах много силно съмообладание. "Голямата ми любов" имаше 4 пазача....убих ги. Нарочно го оставох за последно искаше ми се да чуе какво му готвя. Когато се ядосвам ставам безмилосттна и МНОГО жестока. Колкото и да не ми се искаше се наслаждавах на мъченията им. И той чу. 
    • - Ти..... не може да си жива.. - заекна той. Страх парализира тялото ми. Аз му се ухилих, показвайки повечето си зъби.
    • - Как си скъпи? Какво прави приятелката ми? ВИЖДАЛ ЛИ СИ Я? - казах аз с мек глас. Обичах да си играя със съзнанието на хората, но още по-голямо удоволствие ми доставяше да си играя с неговото.Пристъпих и скасих растоянието помежду ни. Усещах биенето на сърцето му.
    • - Не мислиш ли, че изглеждам добре? - попитах аз и зъбите ми се удължиха. 
    • - Смъртта ти се е отразила добре. - каза той
    • - На всички ни! - казах аз и скъсих още повече разтоянието помежду ни.
    • СПРИ!!! Заповядах си аз. Но спомените продължиха да ме врахлитат. Спомних си всички мъчения, който му бях приложила. И накрая споменът ми за кръвта му. Жажда изгори гърлото ми. ТРЯБВАШЕ ДА ПРЕСТАНА!!!  Спомена за кръвта никак не помагаше. Почуствах, че ми струва всяка капка самообладание, за да спра да мисля. Видях колко е любопитна и прочетох мислите и. 
    • - Не... не е жив. - казах аз. Тя щеше да ме зададе още въпроси.. виждах го.
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 19, 2009 7:53 pm

    Вмъкнах се в главата й.Видях ужасяващи гледки.Изведнъж главата ме заболя.Толкова ужасно и пронизващо,че ми се искаше да я разбия някъде.
    -А..онази,която..Боже какво правя?-възмутих се аз.-Извинявай Лизи.Споменах ли,че не обичам..вампирската си част?Извинявай и ти се моля да ми простиш!-казах аз с прегракнал глас.Тя мълчеше.Явно бях сгафила доста.Затова и казах:
    -Попитай ме нещо..Нещо за моето минало.Гарантирам ти че няма да бъде ни най-малко по-болезнено от..твоите спомени.-гледах я аз с премрежен поглед.
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 19, 2009 8:22 pm

    - Не ти се сърдя. Все пак това си е истина. - казах аз.Погледът ми заблужда. Вмъкнах се пак в миналото. А исках да изляза. Спомних си обесването ми. Бившият ми съпруг ме гледаше и ми се усмихваше докато се гушкаше с бившата ми приятелка, която ме предаде. Гледаха ме и ми се усмихваха докато бях на подиумът и скоро щяха да ме обесят, а те се прегръщаха и се целуваха.... Беше болезнено да си спомням, но беше още по-болезнено да си виждам изражението и спомените ми от мислите на Найт.
    - Не се безпокой. - изобщо не бях убедителна. Лецето ми беше по-бледо и от на мъртвец, косите ми вече почти се влачеха по земята. Бяха катранено черни. Очите ми бяха черни като нощта и в тях имаше толкова много болка....
    -Попитай ме нещо..Нещо за моето минало.Гарантирам ти че няма да бъде ни най-малко по-болезнено от..твоите спомени.
    - Не обичам да се ровя в миналото. И...вече знам всичко. - казах аз но тя не се отказваше. Беше много любопитна. Изпитваше само две емоции силно любопитстно и гняв към самата себе си. Видях, че ще ме пита още. Рядко използвах способността ми да виждам в бъдешето, но сега видях, че този разговор няма да свърши скоро. Намеренията и бяха прости да ме разпитва и после да ми разкаже за себе си. Ако тя се измъчваше, то аз съ гърчех. Ужасна болка кипеше по вените ми. Тя май го видя, но не каза нищо. А може би не го видя, защото бях надянала маската на самообладанието. Но за един момент я изпуснах и лицето ми придоби....


    Последната промяна е направена от katerina1991 на Нед Апр 19, 2009 9:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 19, 2009 8:47 pm

    ...измъчен вид.Видях я..Видях как я бесят.Видях всички онези погледи,която и тя бе видяла.Видях и годеника й.Беше ужасяващо.Мразех смъртта!Мразех измамниците!Мразех лъжците и ненавиждах предателите!Оставих мислите й на страни и се заех със своите собствени.
    Беше почти полонощ.Седях завита с одеало на улица окъпана от дъжда.Пред очите ми гореше кола.Някой ме избута до една пейка.
    -Седни.-каза ми мъж на средна възраст с побеляла коса,почти оплещивял.-Къде е сестра ти?-запита ме той сякаш щеше да каже нещо..лошо.Предчуствието ми бе вярно.
    -Защо ти е сестра ми?-отоговрих му аз с пронизващ глас.-Ако ще казваш нещо,кажи го на мен.Аз..Ще й го съобщя по начин,по който ще разбере.
    -Найтмеър..-нещо се надигна в гласа му-съжалявам.Родителите ти..Те..
    Наведох глава и заплаках.Захвърлих оделото и останах с голи ръце.Не усещах страх или студ,въпреки че беше ноември.Едвам си поемах въздух от болката коята ме заглушаваше.Човекът ме потупа по рамото и отново каза 'Съжалявам'."Съжалявам"?!Нима това щеше да поправи случващото се?Нима една проста дума щеше да ги върне?Други мисли нахлуха в главата ми.Как щях да кажа на Мери Алис,че мама и татко никога няма да се върнат?Как..?Дали щяха да ни допуснат на погребението?Затичах се към полиейската кола.Това беше.Трябваше да й кажа,щеше да е по-добре от колкото да лъжа.Отворих вратата и грабнах сестричката си.Тичах до близката пейка и я сложих да седне.
    -Миличка...Имам нещо да ти кажа.Разбираш ли?Без..Шеги.Не се шегувам.-Тя закима с глава.-Мама и татко вече ги няма сред нас.-погледът й се прочисти.
    -Къде са?-запита тя с унило изражение.
    -Горе...На небето.Тях ги няма тук,но аз ще съм до теб-едвам изрекох тези думи,и тя заплака.Този плач не бе плач за поредната прищевка..Това бе плач от болка.Истински,безкрайна,пронизваща болка.Прегърна ме и заплака още по-силно.
    Върнах се на поляната при Лизи.Тя ме гледаше с голям интерес.Явно се бе вмъкнала в съзнанието ми и й бе станало интересно.Бях я отбила от пътя към нейното минало-но с доста висока цена-да се върна към своето.Една сълза се търкули по бузата ми.Гримът ми се размаза.
    -Не съм я виждала от години,сега трябва да е на около 12.Взеха ми я.Единственото ми ценно нещо.И мен искаха да отведат,но аз не им позволих!-изкрещях аз и Лизи отдръпна глава назад.Тогава...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 19, 2009 9:12 pm

    Прегърнах я. Беше ми мъчно, не мъката ме разкъсваше. Искаше ми се да я разсея. Хрумна ми една идея, но бързо я отвърлих. Това щеше да я изплаше, а аз изобщо не исках това. Хммм...нова идея изникна в главата. Не знам дали ще я ободри но смятах да пробвам... по-късно.
    - Затова е по-добре човек да не се рови в миналото. - тя продължаваше да плаче. Усешането на мъката и двойно усилваше болката ми.
    - Дръж се. - казах аз и я метнах на гърба си без никакво усилие. Беше невъзмождо да падне. Това стана за част от секундата и побягнах. Обикновенно не тичах така, защото минавах прекалено бързо всичко и често много се отдалечавах, но сега това нямаше значение. Предишният път имах чуството, че краката ми не докосват земята, сега ЗНАЕХ, че не я докосвах. Движех се ужасно бързо. По-бързо от самолет, по-бързо от вятъра. Загледах се в хоризонта. От красивите поляни нямаше и помен. Сега летяхме през поле с жълти цветя. Усазнах, колко много сме се отдалечили и намалих хода. След време спрях и я погледнах. Имаше въодушевен вид. Тогава тя ме погледна и каза:
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Пон Апр 20, 2009 1:11 pm

    -Ти..Ти си добро момиче.-възадъхнах аз и стъпих на краката си.Цялото ми лице приличаше на графика,черни ивици се спускаха от очите ми.
    -По-добре ли си?-попита ме тя.
    Кимнах.Не му беше времето за разговори.Никога преди не бях плакала пред..щях да кажа човешко същество,но се усетих..друг.Това си беше провал.Разруших си имиджа на недостъпна,студена и необщителна.Сега всички щяха да разберерат,и щяха да се смеят..Провал.Откъснах съзнанието си и го заключих,така че Лизи да не може да види нищо.Трябваше..Трябваше ли въобще да я питам за съпруга й ?Тогава тя..
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Пон Апр 20, 2009 2:04 pm

    - Всички плачат. Това е човешко. - казах аз и и се усмихнах мило. Не, че за мен важеше, но въпреки това плачех често. Ако бях човек мъката щеше да ми е разкъсала сърцето, но нали не бях.....това не можеше да стане, а вече сърцето ми не туптеше.
    - Мъката е час от живота, тя ни прави това което сме. Ако не плачеш няма да разбереш, че живееш. - казах аз. - с още по-мил глас. Тя още мълчеше и гледаше надолу.
    - Да си студена не винаги е най-добрият начин. Виж мен......ако бях по-общетелна.....кой знае...сигурно щях да бъда, по добра. И хората да ме харесват повече. - хмм не по-малко просто да не ме мразят. Но аз си бях студена и хората ме мразеха. това нямаше да се промен и вече бях свикнала с този факт. Не че той не предизвикваше голяма дъпка в гърдите ми, но нищо не можехда направя. Такава си бях. птиците летят, рибите плуват, а аз съм си студена и очуждена от целият свят....
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Вто Апр 21, 2009 5:50 pm

    Продължихме да вървим.Тя..мълчеше.Изведнъж нещо разцепи въздуха.
    -Лиз.-протичих гласа си аз.Тя ме погледна странно.-Извинявай.-Тя мълчеше.-И за въпросите и за това че ти споделих миналото си,а не биваше.Знам какво е чувството.Дай да сменим темата,а?
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Вто Апр 21, 2009 6:09 pm


    • - Няма никъв проблам. - казах аз. Огледах се и се зачудих колко ли бях пробягала.
    • - Та знаеш ли къде се намираме? - попитах аз. Настроението ми беше много добро и си личеше - косата ми беше тъмно кестенява почти до кръста, очите ми бяха охрави, а кожата ми вече не беше така тебешерено бяла. Найт придоби объркано изражение. Огледа си, но не намери нищо познато в безкрайните поляни с жълти цветя.
    • - Ами не. Не съм идвала друг път преди. А ти? - попита леко панирана тя.
    • - Не. Спокойно няма да се загубим....надявам се. - мила усмивка - Просто трябва да си ориантираме от къде дойдохме. - казах аз и се загледах в жълтото море. Дори и с моето вампирско зрение краят им не се виждаше. Леле май бях бягала повече от колкото си мислех. Обърнах се и се огледах навсякъде. В далечината видях самотно дърво насред многото красиви жълти цветя. Обърнах се към Найт и и казах тревожната новина, като се стараех да не я тревожа:
    • - На там има едно дърво. - казах аз посочвайки с ръка посоката на дървото.
    • - Друго не виждам, но ако отидем до там и се покатеря на дървото може и да видя нещо освен тази жълта долина. - казах аз и тя малко се поуспокой.
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Сря Апр 22, 2009 6:11 pm

    -Ти шегуваш ли се?-скарах й се аз.-Дърво?И какво като си вампир..Никой не може да види какво има отвъд,какъвто и да е.-Тя склони глава.-Извинявай,но..
    -Добре де.-примири се тя.
    -Предлагам да извикаме помощ.Или просто да бягаме-предложих аз.Нещо в очите й светна.
    -А ти можеш ли да бягаш като мен?-попита тя,но искаше да чуе едно "Ама разбира се"
    -Незнам.Но пък за всичко си има пръв път,нали?-изрекох аз и тя...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Сря Апр 22, 2009 6:42 pm


    • Супер....тичане. Обичах да тичам. Незнам, чуствах се по-добре когато фучах над земята с нечовешка скорост. Всичко оставаше назад и аз се освобождавах. Много рядко тичах колкото можех. Обикновенно се губех....като сега. 
    • - Е нека потичаме - казах аз и пак ме обзе вълнението, което изпитвах всеки път когато тичах. Косата ми ставаше много светла охра, а очите бяха в същият цвят. 
    • - Накъде? - попита тя леко вуодошевена и се загледа към жълтите полета. 
    • - Ами..... нека опитаме натам - казах аз посочвайки с ръка една посока от безкрайните жълти поля. 
    • - Добре - каза тя и се затича. Настигнах я бъзо, личеше и че е половин вампир. : D  
    • Природата около нас почна да се променя, жълтите цветя оредяха, а на тяхно място се появиха хиляди макове. Това беше лошо. Много лошо. Не е хубаво да седиш на място с много макове. Те преспиват и можеш да заспиш и да не се сабудиш повече. Лошо. Много лошо. Спрях и я погледнах. Тя явно не знаеше за силата на маковете. Само се притесняваше, че ще измине време преди да намерим пътя. Маковете не я притеснаваха, а трябваше. На мен лично не ми пречеха защото можех да не дишам, но за нея....незнам.
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Сря Апр 22, 2009 7:01 pm

    -Така.-казах задъхано аз.-Това беше добро.-оцених постъпката си.-Сега да преценим и къде се намираме.Може би трябваше да тръгнем към..-замълчах.Нямаше друго понятие.Имаше само цветя.
    -Доста добре тичаш.-похвали ме тя.
    -А какво да кажем за теб?-прекъснах я аз.
    -Нека просто тичаме,защото..Маковете..Те..Убиват.
    -Интересна логика.-казах аз все още задъхана.
    -Не е логика,а направо практика.-ми отвърна тя уверена в себе си.
    Косата й се бе променила.И аз се бях променила.Косата си беше все така дълга,само че вързана на опашка,а облеклото ми бе спортно.Все пак щяхме да тичаме.Тя беше вампир и беше свикнала.А аз не бях.Оглеждахме се.Около нас имаше само червен цвят.Нищо друго.Тогава...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Сря Апр 22, 2009 7:10 pm


    • Добреее...поне хубавото беше, че тя не се беше панирала. Лошото беше, че краят на червеното поле не се виждаше. Е май трябваше да понамаля бързината на тичането си. Беше се задъхала. Искаше ми се да поостанем и тя малко да се свести, но усешах малко замайване. Найт го усещаше по-силно и ме гледаше с широко отворени оки и шокирано изражение. 
    • - Трябва да тръгваме - казах аз и без да чакам отговор я дръпнах за ръката. Пак се затичахме. Този път тичахме по-бавно, не исках да се преуморява. друго ме притесняваше. Полето от макове не свършваше, разтревожих се. Ускорих хода си. Найт малко се задъхмаше, но аз вече съвсем се бях панирала. Спрях. Найт доста се беше изморила. не трябваше да постъпвам така. Тя все пак не беше свикнала, на друга мисъл занимаваше умът ми.
    • - Можеш ли да не дишаш? - попитах аз с леко обезумял глас. В краен случей можех да я понося. Все някога маковете щяха да свършат.Единственият ми проблем беше да не заспи. 
    • - Не. Не мога. А ти можеш ли. - изглеждаше учудена и объркана. Мислите и го потвърждаваха. Явно не беше срещала човек (поправка вампир), който да не може да диша. 

    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 26, 2009 8:50 am

    Лиз кимна.Вече се уплаших.Тя моеше да се измъкне,но аз не.Дори не знаех защо трябваше да бягаме.Седях на едно място,докато Лизи се оглеждаше с нейния орлов поглед.
    -Имам идея!-възкликнах аз радостно
    -И тя е..?-отвърна ми зачудено и отегчено събеседничката ми.
    -Мегапортиране!!!-изкрещях аз,сякаш си мислех,че Лизи е на километри от мен.
    -И къде мислиш да се мегапортираме?-зададе въпроса си тя още по-отегчено.
    -При райското кътче,там,от където всъщност тръгнахме.
    Тя закима.Мислеше,че това е добра идея.В очите й се четяха неувереност и недоверие,но това си беше нормално,като се имаше предвид че се познавахме от няколко дена.Тогава...
    katerina1991
    katerina1991
    Ученик


    Брой мнения : 471
    Age : 29
    Раса : вампир
    Registration date : 09.04.2009

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by katerina1991 Нед Апр 26, 2009 9:07 am


    • Безумието беше, че аз никога не се бях мегапортирала. Не ме беше нужно. Можех да стегна за същото време като тичам. Знаех на теория как става, но също така знаех, че човек може да обърка и да се озове на съвсем различно място от желаното. Добре не се панирай - наредих си аз. Вече чуствах замайването от миризмата на маковете, но всичко това беше, толкова далечно.... човешко, а аз не бях човек. На мен нищо не можеше да ми стане, но погледнах Найт. Вече с мъка държеше очите си отворени. Можех да я нося, това не беше никъкъв проблем за мен, но не знаех накъде да бягам. Навсякъде беше покрито с красиви червени СМЪРТОНОСНИ цветя. Добре.... можехме да опитаме с магапортирането, но се съмнявах, че ще успеем.


    • - Добре може да опитаме, но.... никога преди не съм се мегапортирала. - признах си аз


    • - Сериозно?!? - учуди се тя 
    • - Ами не ми се е налагало. 
    • - А да те попитам от какво точно бягаме? - попитя тя недуомяващо. Явно не усещаше как сладостната миризма на червените цветя я преспива. Нима не усещаше как очите и се затварят? поех дъх и риших да и обясня подробно, за да схване опасността...
    Nightmare Haits
    Nightmare Haits
    Ученик


    Брой мнения : 347
    Age : 28
    Раса : Нечистокръвна магьосница
    Registration date : 22.07.2008

    Описание на героя
    Описание на героя:

    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Nightmare Haits Нед Апр 26, 2009 9:17 am

    -О Боже!-възкликна тя.Явно ми се ядосваше.-Нима не знаеш?
    -Не.-утвърдително казах аз.
    Тя ококори очи и ме погледна странно.
    -Както ти не си се мегапортирала,така и аз не знам за какво за Бога бягахме.
    Тя обърна глава и въздъхна.Погледа й се смени,косата й съвсем малко промени цвета си и кожата й бе вече бледа.Явно се вълнуваше доста.
    -Виждаш ли тези макове?-Аз кимнах.
    -Те са ми любимите цветя.-обясних й.-Имам хиляди от тях у нас,в замъка.Можеш да наминеш някога.-вече дори не знаех какво говоря.Толкова ми се спеше,че трябваше моментално или да се мегапортираме,или аз да задремя.
    -Така.Нека не се паникьосваме.-въздъхна тя.
    -От какво?
    -Маковете приспиват обикновенните хора,и..как да ти кажа..
    -Мъртвият сън,нали?-прекъснах я аз.
    -От къде знаеш?-учуди се тя.
    -Нищо не може да ме убие.Дори и да падна мъртва,пак ще се събудя жива,готова за нов живот и предизвикателства.Аз просто съм такава -обясних й.-Така че и да заспя,ще се събудя скоро.
    Лизи вече бе по-спокойна.Целият й външен вид се възвърна,но явно тя не доумяваше,защо забога аз съм неуязвима.Тогава..

    Sponsored content


    Райското кътче Empty Re: Райското кътче

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Вто Май 14, 2024 10:43 am